Po krizės bankams Baltijos šalyse sugriežtinus reikalavimus ilgalaikėms paskoloms ir nekilnojamojo turto sektoriuje mažėjant kapitalo srautams, kaip niekad aktualūs tampa alternatyvūs nekilnojamojo turto finansavimo šaltiniai ir formos.

Lietuvos finansų rinkų instituto atliktas tyrimas, kurio tikslas buvo įvertinti nekilnojamo turto Baltijos šalyse plėtrą pritraukiant finansavimą per kapitalo rinkas, rodo, kad tai galėtų būti pensijų ar draudimo fondai, smulkieji ir kiti instituciniai investuotojai, rašoma advokatų kontoros „Valiunas Ellex” pranešime spaudai. Bet tam yra svarbu turėti ir išvystytą bei likvidžią finansų rinką, kuri suteiktų alternatyvias finansavimo formas. Bankų paskolos ir nuosavas kapitalas vis dar lieka pagrindinis Baltijos šalių nekilnojamojo turto ir verslo finansavimo šaltinis. Tačiau norint pasiekti investicijų ir vartojimo augimą, nekilnojamojo turto plėtotojams ir savininkams būtina ieškoti naujų finansavimo galimybių finansų rinkose, pavyzdžiui, vertybiniais popieriais, išvestinėmis finansinėmis priemonėmis ir kitais finansiniais instrumentais.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/verslas/verslas/nt-ir-imoniu-finansavimo-potencialas-pensiju-ir-draudimo-fondai.d?id=69476086